Dini Temel Bilgiler

 200

Kur’an ve insan, aynı kaynaktan gelmiş iki özne.

Kur’an ve insan aynı kaynaktan geldiğine göre, Kur’an peygamberi Muhammed a.s’da dine, imana dair ne varsa hepsini Kur’an’ın şahitliğinde Kur’an’dan öğrendiğine göre, bizde dinimize dair her bir kareyi Kur’an’dan öğrenmek, dine dair bize öğretilenleri Kur’an’ın onaylayıp onaylamadığına bakmak durumundayız.

Bu dine kuran/sünnet dışında hangi kapıdan girilirse girilsin bilinmelidir ki girilen din tam anlamıyla Allah’ın dini olmayacaktır.

Geçici olan şu dünyamıza dair şeyleri bir başkasının eline teslim etmezken, yaptığımız bir alışverişte kandırılıp kandırılmadığımızı kırk kez hesap ederken, ebedi dünyamıza yatırım yapmada tek  aracı olan inançlarımız noktasında doğru yerde olup olmadığımızı düşünmek, kim ne derse desin kendimizi ateşin azabından korumak için sorgulamak, emirleri, önermeleri tavsiyeleri ile bizi köşeye sıkıştırmayan aksine sıkıştığımız köşeden çekip hayatın merkezine  alan hayat içerisinde çel çöp olmamamız için aklımıza, vicdanımıza hitap eden bir inanca sahip olmalıyız. Bu da ancak kendimizi, bizimle aynı kaynaktan gelen vahyin öğretileri ile donatmakla mümkün olacaktır.

 

Elinizdeki bu kitap, şimdiye kadar din adına öğretilmiş birçok konunun derin derin tefekkür edilmesine, zaten var ise, var olan o bilgilerin tazelenmesine, yanlış bilinenlerin/dine ait olmayanların beyin bagajlarından indirilmesine, bir şeyi inkâr etmek için “yok/hayır bu böyle değil” demenin, kabul etmek içinde “evet/bu böyledir” demenin yeterli olmadığını fark etmenize vesile olacaktır.

Unutmayalım ki; inançlarımız düşüncelerimizi, düşüncelerimiz duygularımızı, duygularımız davranışlarımızı belirler.

O nedenledir ki sevgili dost: Neye inandığını bilmeden olmaz.

Kategoriler:

Açıklama

Kitap Adı             : Dini Temel Bilgiler

Yazarı                   : Halime Erdoğan

ISBN                      : 978-605-70533-7-4

Dil                          : TÜRKÇE

Cilt Tipi                : Karton Kapak

Kağıt Cinsi          : Kitap Kağıdı

Boyut                   : 21 x 27,5 cm

Sayfa Sayısı        : 250

Basım Yılı           : Şubat 2022

Fiyatı                    : 200 TL

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Dini Temel Bilgiler” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir