Çocuk Eğitiminde 33 Hata

 15

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya bizim ektiklerimizdendir, ya da biçmediklerimizden…

‘Bu dünyada bana bir melek gösterin’ deseler, ‘bir çocuğun yüzüne bakın’ derim. O saf, o masum, o günahsız yüz, melekten başka neye benzetilebilir ki?

Çocukları gülerken veya ağlarken dikkatle seyrettiniz mi hiç? Tüm bedenleriyle güler çocuklar. Ağlarken de bütün bedenleriyle ağlarlar. Yerleri tekmeleyerek, kendisini yerden yere atarak ağlayan ve gülen çocuklar henüz ikiyüzlülüğün ne demek olduğunu bilmiyorlar. Günahsız melekler nereden öğreniyor ikiyüzlü olmayı da, ikiyüzlü insanlarla dolu bir dünyada yaşıyoruz?

Eşrefi mahlukat (yaratılanların en şereflisi) olarak dünyaya gelen insan, nasıl oluyor da Esfele safilin (Hayvandan daha aşağı) seviyesine düşüyor? Bunun suçlusu kim?

Bu kapkaççılar, sokak çocukları nereden türedi?

‘Okulda dehşet’ başlıklı haberler hepimize normal gelmeye başladı. Okulda şiddet haberlerine alışkın değiliz. Artık neredeyse her hafta yeni bir “dehşet” haberi duyar olduk. Bu çocuklara ne oluyor?

Doğuştan zalim insan olmadığına göre bu kadar zulüm niye çekiyor insanlık?

Unutmayalım ki….

Bir ülke nüfusunun %100’ü çocuklardan oluşma-maktadır.Ancak ülke geleceğinin %100’ü çocuklardır. Bu dünya bizlere dedelerimizden miras kalmadı. Bu dünya bize çocukların emanetidir.

Emanetlerimize sahip çıkabilme şuuruna ermemiz temennisiyle.

 

SAİT ÇAMLICA

Kategoriler:

Açıklama

Sayfa Sayısı: 163

Ölçüsü: 19,5*13,5

ISBN: 978-605-87816-7-2

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Çocuk Eğitiminde 33 Hata” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir